Teksty specjalistyczne

Szukasz profesjonalnych tłumaczeń tekstów specjalistycznych – technicznych w zakresie języka niemieckiego? Zapoznaj się z naszymi specjalizacjami i przekonaj się o atrakcyjnych cenach.

Tłumaczenia tekstów specjalistycznych, technicznych wymagają konkretnej, niekiedy specjalistycznej wiedzy z dziedziny tłumaczenia, bądź też umiejętności wyszukania i przyswojenia sobie takich materiałów. Jest to o tyle istotne, że zrozumienie zagadnienia jest przy tłumaczeniach specjalistycznych sprawą kluczową.

Korzystamy ponadto z profesjonalnego oprogramowania CAT, wspomagającego tłumaczenie i pozwalającego na zachowanie spójności terminologicznej w całym procesie tłumaczenia.

Tłumaczenia specjalistyczne, techniczne – specjalizacje

W ramach tłumaczeń specjalistycznych w zakresie języka niemieckiego oferujemy przekłady w następujących obszarach:

  • Nauki społeczne: nieuwierzytelnione tłumaczenia pisemne tekstów zawierających słownictwo specjalistyczne z zakresu polityki, socjologii oraz prawa.
  • Tłumaczenia techniczne: teksty z zakresu budownictwa oraz szeroko pojętej techniki – jak np. opisy i instrukcje obsługi maszyn, urządzeń czy specyfikacje materiałów budowlanych, karty charakterystyki.
  • Teksty informatyczne: specjalizujemy się w wykonywaniu tłumaczeń z zakresu informatyki oraz technologii internetowych (IT), dzięki temu tłumaczenia serwisów internetowych czy aplikacji webowych nie stanowią dla nas problemu.
  • Tłumaczenia umów handlowych: tłumaczymy na język niemiecki oraz z języka niemieckiego umowy handlowe, regulaminy świadczenia usług oraz teksty w rodzaju AGB (Allgemeine Geschäftsbedingungen).