FAQ – strony WWW

W tym miejscu znajdziesz pytania na te podstawowe i te bardziej szczegółowe zapytania w kwestii stron internetowych, jak chociażby harmonogram i czas tworzenia,  czy przebieg procesu zamówienia strony internetowej.

Z czego składa się strona WWW?

Podstawowymi częściami składowymi strony internetowej są: projekt graficzny, teksty, domena oraz hosting.

  • Projekt graficzny oraz jego dopasowanie do strony WWW. Ten element zapewniamy my.
  • Teksty dostarcza Klient, a my zajmujemy się ich zaimplementowaniem na stronie internetowej. Oczywiście oferujemy również usługi copywritingu – czyli przygotowywania profesjonalnego tekstu na Twoją stronę WWW.
  • Domena - czyli adres/nazwa strony internetowej (np. twojastrona.pl) musi zostać wykupiona u rejestratora. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz pomoc w tym zakresie.
  • Konto hostingowe, czyli fizyczne miejsca dla strony na serwerze pomagamy dobierać według potrzeb Klienta oraz wymagań projektowanej przez nas strony internetowej.

W ramach Pakietu WWW Premium usługi te wliczone są w cenę strony WWW a ich ważność wynosi rok. Po tym czasie domenę oraz hosting należy przedłużyć, a koszty takie operacji wynoszą od 100 zł netto. Zakup konta hostingowego oraz domeny w pierwszym roku kosztuje od 100 zł netto.

Jak wygląda proces zamówienia strony internetowej?

  • Krok 1. Zamówienie strony WWW i ustalenie szczegółów. Aby zamówić stronę internetową w firmie Ger-Media, należy skontaktować się z nami drogą mailową, np. poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie. Podczas tego etapu ustalane są szczegóły dotyczące funkcjonalności strony internetowej, czyli tego w jakie elementy strona WWW ma być wyposażona (np. galeria zdjęć lub panel zarządzania CMS).
  • Krok 2. Wycena oraz termin wykonania strony WWW. Na podstawie ustalonych szczegółów odnośnie strony WWW przedstawiamy w ciągu 24 godzin wycenę zaprojektowania strony internetowej oraz podajemy termin, do jakiego zobowiązujemy się stronę wykonać. Przy prostej stronie termin wykonaniawynosi do 5 dni roboczych. Większe projekty zajmują nam ok. 14 dni.
  • Krok 3. Przedstawienie projektu graficznego. W zależności od stopnia skomplikowania projektu przedstawiamy w ciągu kilku dni od zamówienia i ustalenia szczegółów strony internetowej projekt graficznyserwisu w stosunku, do którego Klient ma prawo zgłosić drobne poprawki.
  • Krok 4. Wykonanie strony i jej publikacja w Internecie. Ustalony z Klientem projekt graficzny jest następnie kodowany – czyli przygotowywany do publikacji w Internecie. Gotowa strona internetowa jest następnie umieszczana na serwerze.
  • Krok 5. Faktura i płatność za wykonanie strony internetowej. Na wykonanie strony internetowej wystawiana jest faktura VAT. W ciągu 7 dni od jej otrzymania Klient zobowiązany jest do jej opłacenia. Płatność za wykonanie strony internetowej należy dokonać na podane na fakturze konto, które podane jest również w zakładce kontakt.

Ile trwa zaprojektowanie strony WWW?

Czas zaprojektowania i wykonania strony uzależniony jest każdorazowo od stopnia złożoności projektu. Wszystkie witryny projektujemy indywidualnie pod Klienta. Termin wykonania statycznej strony wizytówki wynosi przykładowo od 5 do 7 dni roboczych. W przypadku większych projektów opartych na systemach CMS może on przykładowo wynosić do 2-3 tygodni.

Czy moja strona będzie gotowa do promocji w Internecie?

Tworzymy i tłumaczymy strony właśnie z myślą ich późniejszej promocji w Internecie. Nasze strony są w ten sposób w pełni zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek oraz posiadają czytelny i poprawny kod. Dzięki temu ich późniejsza promocja w Internecie jest skuteczniejsza. Oczywiście oferujemy również usługi promocji w Internecie – zarówno pod katem polskich jak i niemieckich/austriackich wyszukiwarek. Zlecając nam zaprojektowanie strony internetowej masz pewność, że jej promocja będzie łatwiejsza i efektywniejsza.