Pozycjonowanie stron

Promocja stron internetowych, czyli pozycjonowanie stron, polega na działaniach mających na celu podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania danej wyszukiwarki. Dzięki takim działaniom Twoja strona internetowa będzie częściej odwiedzana przez klientów.

Co wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce?

Najpopularniejszą wyszukiwarką zarówno na rynku polskim jak i niemieckim jest Google. Dlatego większość działań marketingowych skierowana jest właśnie na promocję w tej wyszukiwarce. Na pozycję strony w tej wyszukiwarce wpływa wiele czynników. Do tych najważniejszych należy zaliczyć: jakość strony, liczbę odnośników (linków) prowadzących do takiej strony oraz jej odpowiednia optymalizację.

Samo pozycjonowanie jest generalnie procesem popularyzacji strony na wybrane słowa kluczowe. Wynikiem promocji reklamy strony w wyszukiwarce powinno być zwiększenie oglądalności strony na wybrane słowa kluczowe. Większa oglądalność to większa liczba zapytań ofertowych w przypadku firmy usługowej lub większa liczba sprzedaży w przypadku sklepu internetowego.

Pozycjonowanie stron w niemieckich wyszukiwarkach

Zasady pozycjonowania w Niemczech czy tez w Austrii, czyli promocji  w niemieckojęzycznych wyszukiwarkach, są niemalże takie same jak w ich polskich odpowiednikach. Profesjonalne działania promocyjne wymagają natomiast znajomości języka niemieckiego, a nasza oferta Ger-Media w zakresie pozycjonowania w Google.de oraz Google.at obejmuje między innymi:

  • katalogowanie w austriackich oraz niemieckich katalogach stron internetowych,
  • promocję w niemieckojęzycznych blogach (katalogach artykułów),
  • tworzenie niemieckiego tematycznego zaplecza dla pozycjonowanych stron,
  • tworzenie i obsługę niemieckojęzycznych kampanii AdWords.