Optymalizacja stron

Chcesz, aby Twoja strona internetowa przynosiła zyski? Powinieneś zadbać o jej promocję w wyszukiwarkach! Pierwszym krokiem jest sprawdzenie i dostosowanie strony do wymogów wyszukiwarek – czyli jej optymalizacja.

Co daje optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja stron WWW polega na działaniach mających na celu podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania danej wyszukiwarki. W odróżnieniu od pozycjonowania strony internetowej optymalizacja jest szeregiem działań, które wykonuje się w odniesieniu do strony, jej kodu, tekstów czy grafik. Jej celem może być przykładowo przyspieszenie czasu ładowania się strony, zmiana tekstów na stronie lub przebudowa jej architektury.

Optymalizacja przyczynia się do zwiększenia potencjału marketingowego serwisu oraz powoduje, że jej promocja jest po prostu skuteczniejsza i tańsza. Po wyborze słów kluczowych to właśnie sprawdzenie strony pod kątem jej optymalizacji i wprowadzenie związanych z tym zmian powinno być kolejnym krokiem przed podjęciem działań promocyjnych – czyli przed pozycjonowaniem strony internetowej.

Optymalizacja stron WWW w języku niemieckim

Optymalizacja niemieckojęzycznej strony internetowej oznacza w praktyce, że serwis taki powinien docelowo posiadać odpowiednio dobrane słowa kluczowe i przygotowaną na tej podstawie treść w języku niemieckim. Odnosi się to zarówno do metatagów serwisu („title”, „description”, „keywords”), formatowania treści w języku niemieckim (nagłówki, tytuły, linki w obrębie całej witryny) oraz budowy struktury serwisu. Właściwie przygotowana treść strony jest bardzo ważna. Dlatego jeśli nie posiadasz niemieckiej wersji swojej strony internetowej, to możemy ją dla Ciebie przygotować – przetłumaczyć lub napisać teksty w języku niemieckim.

Ger-Media zajmuje się właśnie optymalizacją serwisów w języku polskim oraz niemieckim. W ramach tej usługi wykonujemy audyt strony internetowej. W tym celu:

  • sprawdzamy nasycenie treści wybranymi słowami kluczowymi,
  • analizujemy formatowanie tekstów,
  • sprawdzamy odnośniki i tytuły w obrębie serwisu,
  • proponujemy i wdrażamy ewentualne zmiany.